• img1
  • img2
  • img3
  • img5
  • img4

Διακρίσεις και Βραβεύσεις των Μαθητών μας

Σχολική Χρονιά 2016 - 2017

18η Παγκύπρια Μαθηματική Ολυμπιάδα 2017

Χάλκινο Μετάλλιο Β' Λυκείου - Γεωργιάδης Ιωάννης

Χάλκινο Μετάλλιο Α' Λυκείου - Ευαγγέλου Κυριάκος

13η Παγκύπρια Λογιστική Ολυμπιάδα 2017

Αργυρό μετάλιο Β' Λυκείου - Καλλένου Άννα 

Διεθνής Διαγωνισμός ΑΜΟΡΑ 2016-2017

2ο Βραβείο στην ποίηση - Κοντού Λουκία (Α11)

Ολυμπιάδα Χημείας Β' Λυκείου 2016-17

Αργυρό μετάλιο - Ευαγγέλου Κυριάκος

Χάλκινο μετάλιο - Αγγελή Παρασευή

Χάλκινο μετάλιο - Φλουρέντζου Παρασκευή

Ολυμπιάδα Χημείας Α' Λυκείου 2016-17

Αργυρό μετάλιο - Γεωργιάδης Ιωάννης

Αργυρό μετάλιο - Παπακυριακού Φωκάς

Διαγωνισμός Μαθηματικών Kangourou 2017

Αργυρό μετάλιο - Αναστασίου Μαρία - Γ03

Διαγωνισμός Ιδεοδρόμιο 2017

1ο Βραβείο Πράσινης Επιχειρηματικής Ιδεας - Ομάδα Cowlor:

Αριστοτέλους Θεόδωρος Β35, Γεωργίου Άγγελος Β35, Γρηγορίου Δημητριάνα Β11, Ενταφιανού Άντρια Β32, Έχλερτ Αλέξανδρος Β35, Θεοδούλου Ανδρέας Β33, Καλλένου Άννα Β41, Λοΐζου Λοΐζος Β34, Μελάς Μάρκος Β32, Παναγιώτου Σάββας Γ03, Παπάκη Νικόλας Β35, Σιόκουρος Ανδρέας Β35, Χατζημιλτής Παντελεήμονας Β35, Χατζηστεφάνου Στέφανη Β41, Χριστοδούλου Παναγιώτης του Ανδρέα Β31, Χριστοδούλου Παναγιώτης του Χριστόδουλου Β34  

1ος Παγκύπριος Διαγωνισμός συγγραφής άρθρου με θέμα "Η αναγκαιότητα των γνώσεων Φυσικής για τον σύγχρονο άνθρωπο"

Έπαινος και πρόκριση στη Β' Φάση - Μανώλη Έλενα

Διαγωνισμός Πολιτιστικού και Αθλητικού Σωματείου "Μιχαήλ Ολύμπιος" στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος DG DevCo με τίτλο "Rural Dear Agenda EYD 2015" - Το περιβάλλον και οι γύρω μου: Ενδιαφέρομαι - Ενεργώ - Ευαισθητοποιώ

1ο Βραβείο Λυκείου - Ομάδα Cowlor (Αριστοτέλους Θεόδωρος Β35, Γεωργίου Άγγελος Β35, Γρηγορίου Δημητριάνα Β11, Ενταφιανού Άντρια Β32, Έχλερτ Αλέξανδρος Β35, Θεοδούλου Ανδρέας Β33, Καλλένου Άννα Β41, Λοΐζου Λοΐζος Β34, Μελάς Μάρκος Β32, Παναγιώτου Σάββας Γ03, Παπάκη Νικόλας Β35, Σιόκουρος Ανδρέας Β35, Χατζημιλτής Παντελεήμονας Β35, Χατζηστεφάνου Στέφανη Β41, Χριστοδούλου Παναγιώτης του Ανδρέα Β31, Χριστοδούλου Παναγιώτης του Χριστόδουλου Β34)

2ο Βραβείο Λυκείου - Μανώλη Έλενα, Σταύρου Λάζαρος, Σταύρου Στυλιανή Α21, για την εργασία με τίτλο "Η κατανάλωση φρέσκων χυμών πορτοκαλιών στο σχοελίο μας"

3ο Βραβείο Λυκείου -  Ομάδα Βιολογίας

31η Παγκύπρια Ολυμπιάδα Φυσικής Α' και Β' Λυκείου (26 Μαρτίου 2017)

Έπαινος Β' Λυκείου Επαρχίας Λευκωσίας και 15η θέση στη Παγκύπρια κατάταξη - Κυριάκος Ευαγγέλου

Έπαινος Α' Λυκείου Επαρχίας Λευκωσίας - Γεωργιάδης Ιωάννης

Διαγωνισμός Ευρωπαϊκού Μαθητικού Δοκιμίου για τη Β' Λυκείου (2 Μαρτίου 2017)

2ο Βραβείο και συμμετοχή σε Σύνοδο της Ευρωβουλής των Νέων (Euroscola) στην έδρα του Ευρωπαϊκο΄΄υ Κοινοβουλίου στο Στρασβούργο, κατά τη σχχολική χρονιά 2017-2018 - Κυριάκος Ευαγγέλου

6ος Παγκύπριος Διαγωνισμός Εικαστικών Τεχνών

2ο Βραβείο Χαρακτικής - Χαρίτου Άντρια, Κουτσόφτα Μαρία, Τυρίμου Ελένη, Παναγή Μαριλένα, Χρίιστου Παντελίτσα Ζωή (Καθηγήτρια: Καλλή Γιάννα).

Β' Διαγωνισμός Επιλογής Μαθηματικών για Μαθητές Λυκείου (επιλογή ομάδας ΒΜΟ, ΙΜΟ)

Ευαγγέλου Κυριάκος - Β3.3

Παπακυριακού Φωκάς - Α2.3

Παγκύπρια Ολυμπιάδα Βιολογίας EUSO 2017 Παγκύπρια Κατάταξη

Ευαγγέλου Κυριάκος - Β33 - Αργυρό (13ος)

Γαβριήλ Βασίλεια - Β32 - Χάλκινο (29η)

Αγγελή Παρασκευή - Β33 - Έπαινος (33η)

Παγκύπρια Ολυμπιάδα Βιολογίας EUSO 2017 Επαρχιακή Κατάταξη

Ευαγγέλου Κυριάκος - Β33 - Αργυρό

Γαβριήλ Βασίλεια - Β32 - Χάλκινο

Αγγελή Παρασκευή - Β33 - Έπαινος

Α' Διαγωνισμός Επιλογής Μαθηματικών για Μαθητές Λυκείου (επιλογή ομάδας ΒΜΟ, ΙΜΟ)

Ευαγγέλου Κυριάκος - Β3.3

Παπακυριακού Φωκάς - Α2.3

Παγκύπριος Διαγωνισμός για τα Μαθηματικά

Ευαγγέλου Κυριάκος Σταύρου  - Β3.3 - 3ο Βραβείο Β' Λυκείου

Παπακυριακού Φωκάς Ανδρέα - Α2.3 - Έπαινος Α' Λυκείου

Επαρχιακός Διαγωνισμός για τα Μαθηματικά

Ευαγγέλου Κυριάκος Σταύρου  - Β3.3 - 1ο Βραβείο Β' Λυκείου

Γεωργιάδης Ιωάννης Ευάγγελου - Α2.2 - 2ο Βραβείο Α' Λυκείου

Παπακυριακού Φωκάς Ανδρέα - Α2.3 - 3ο Βραβείο Α' Λυκείου

 

ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

Πανελλήνιοι Μαθητικοί Αγώνες Στίβου

Κυριακίδου Στυλιάνα (Β51) - 3η - Σφαιροβολία

Παγκύπριοι αγώνες στίβου "Μάτσεια"

Λιμαντζάκης Εμμανουήλ (Β52) - 1η θέση στα 800μ.

Λιμαντζάκης Εμμανουήλ (Β52) - 1η θέση στα 1500μ.

Παγκύπριοι Αγώνες Δρόμου σε ανώμαλο έδαφος κάτω των 18 ετών

Λιμαντζάκης Εμμανουήλ (Β52) - 1ος

Παγκύπριοι Αγώνες Στίβου Εφήβων - Νεανίδων

Λιμαντζάκης Εμμανουήλ (Β52) - 2ος - Δρόμος 800μ.

Κυριακίδου Στυλιάνα (Β51) - 2η - Σφαιροβολία

Κυριακίδου Στυλιάνα (Β51) - 3η - Δισκοβολία

Παγκύπριοι Μαθητικοί Αγώνες Στίβου

Κυριακίδου Στυλιάνα (Β51) - 1η - Σφαιροβολία

Λιμαντζάκης Εμμανουήλ (Β52) - 2ος - Δρόμος 2000μ. με φυσικά εμπόδια

Περιφερειακοί Μαθητικοί Αγώνες Στίβου Θηλέων

Κυριακίδου Στυλιανή - 1η - Σφαιροβολία

Ραφαήλ Ραφαέλλα (Γ02) - 1η - Δισκοβολία

Σάββα Μαργαρίτα - 4η - Δρόμος 400μ

Χαρίτου Άντρεα - 6η - Ακοντισμός

Περιφερειακοί Μαθητικοί Αγώνες Στίβου Αρρένων

Λιμαντζάκης Εμμανουήλ - 1ος - Δρόμος 2000μ με φυσικά εμπόδια

Καζαμίας Ανδρέας - 1ος - Άλμα επί κοντώ

Γιάγκου Γιώργος - 3ος - Ακοντισμός

Ευγενίου Μάριος - 6ος - Δισκοβολία

Σπύρου Παρασκευάς - 7ος - Ακοντισμός

Πλάτωνος Μιχάλης - 7ος - Δρόμος 1500μ

 

Σχολική Χρονιά 2015 - 2016

Ολυμπιάδα Χημείας

Ευαγγέλου Κυριάκος - Α21 - Αργυρό Μετάλλιο

Γαβριήλ Βασίλεια - Α5 - Χάλκινο Μετάλλιο

Καλογήρου Ειρήνη - Β01 - Χάλκινο Μετάλλιο

17η Κυπριακή Μαθηματική Ολυμπιάδα 2016

Πελεκάνος Άγγελος - Γ01 - Χρυσό Μετάλλιο

Καπετάνιος Αντώνης - Γ02 - Αργυρό Μετάλλιο

Διαγωνισμός "Τεχνολογία και Καινοτομία στην Εκπαίδευση 2016"

Α' Έπαινος για τη συμμετοχή με τίτλο "Αυτοματοποιημένο Σύστημα Καταχώρησης Απουσιών". Η ομάδα αποτελείται από τους:

Κόσιης Φίλιππος - Γ01

Παπαβαρνάβας Γιώργος - Γ01

Πελεκάνος Άγγελος - Γ01

Στυλιανού Νικόλας - Γ03

Εκπαιδευτικός: Αναστάσιος Φαλάς, Β.Δ. Πληροφορικής 

33η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα - ΒΜΟ 2016, Τίρανα, Αλβανία, 5 - 10 Μαΐου 2016

Πελεκάνος Άγγελος - Γ01 - Χάλκινιο Μετάλιο

Β' Φάση διαγωνισμού 30ης Παγκύπριας Ολυμπιάδας Φυσικής Γ' Λυκείου (20/03/2016)

Πελεκάνος Άγγελος - Γ01 - 6η θέση

Παγκύπριος Διαγωνισμός Μαθηματικών

Πελεκάνος Άγγελος Παναγιώτη - Γ01 - Έπαινος

Ευαγγέλου Κυριάκος Σταύρου - Α21 - Έπαινος

Βουλή των Εφήβων

Βιολάρης Νικόλας Β41 (7 από Λευκωσία) 

Παγκύπριος Διαγωνισμός Αφίσσας που προκήρυξε ο Κυπριακός Ερυθρός Σταυρός για τα 50 χρόνια δράσης του:

Δ' Βραβείο (ισότιμο με το Γ'): Ανδρονίκη Κόσιη, Α23

Αποτελέσματα διαγωνισμού καθαριότητας και εξωραϊσμού των τάξεων:

Τμήματα: Α23, Β02 και οι μαθητές της Μονάδας του σχολείου μας

27οι Παγκύπριοι Σχολικοί Αγώνες Θεάτρου 2016

3ο Βραβείο - Περιφέρεια Λευκωσίας (Λύκεια): Πάμελα Ντουρ, "Ναρκοπέδιο"

Φραγκούδη Τάνια Γ09

Χριστοδουλίδου Άντρια Β07

Γιακουμή Μαρία Β07

Σωτηρίου Στέφανη Σοφία Α5

Καϊλή Σώτια Β10

Καλλικά Βασιλεία Α41

Χρίστου Έλια Α43

5ος Παγκύπριος Διαγωνισμός Εικαστικών Τεχνών 2015-2016

2ο Βραβείο - Κατηγορία: Μνημειακά (άνω των 5 μαθητών) - Υπεύθυνη καθ. Γιάννα Καλλή

Διαγωνισμός Φωτογραφίας για μαθητές των Ισπανικών

1ο βραβείο Σάββας Παναγιώτου - Β02 για τη φωτογραφία  "Abandoned boat in Famagusta"

Διαγωνισμός Αφίσας για μαθητές των Ισπανικών

Επιλογή για συμμετοχή σε διήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στον Πεδουλά

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Μαθητικών Ταινιών Μικρού Μήκους (Βραβεία Ντοκυμανταίρ)

Έπαινος Ταινίας Ντοκυμανταίρ: "Χάλκινη Πινακίδα Ιδαλίου"

B' Γύρος 24ου Παγκύπριου Μαθητικού Διαγωνισμού Πληροφορικής και Ηλεκτρονικών Υπολογιστών

Πελεκάνος Άγγελος - Γ01 - 1η θέση

Α' Γύρος 24ου Παγκύπριου Μαθητικού Διαγωνισμού Πληροφορικής και Ηλεκτρονικών Υπολογιστών

Πελεκάνος Άγγελος - Γ01 - 1η θέση

Γεωργίου Άγγελος - Α05 - 10η θέση

Α' Φάση διαγωνισμού 30ης Παγκύπριας Ολυμπιάδας Φυσικής Γ' Λυκείου (20/12/2015)

Πελεκάνος Άγγελος - Γ01 - 1η θέση

Παπαβαρνάβας Γεώργιος - Γ01 - 9η θέση (Έπαινος)

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Καράτε

Θεοφάνους Σταύρος - Γ02 - 1η θέση Kumite 76Kg

Αγώνες Μικρών Κρατών Ευρώπης

Θεοφάνους Σταύρος - Γ02 - 3η θέση Kumite 76Kg και 3η θέση Kumite Ομαδικό

Επαρχιακός Διαγωνισμός Μαθηματικών Κυπριακής Μαθηματικής Εταιρείας

Πελεκάνος Άγγελος - Γ01 - Πρώτo Βραβείο

Ευαγγέλου Κυριάκος - Α21 - Τρίτο Βραβείο

Καπετάνιος Αντώνης - Γ02 - Έπαινος 

Αναστασίου Μαρία - Β02 - Έπαινος

 

ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ – ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ
Στις 10 και 11 Μαρτίου 2016 πραγματοποιήθηκαν στο στάδιο Γ.Σ.Π. οι περιφερειακοί αγώνες στίβου με την συμμετοχή αθλητών απ ’όλα τα σχολεία της Λευκωσίας. Στους αγώνες διακρίθηκαν οι πιο κάτω μαθητές.
1η Θέση
• Γιάγκου Ελένη  Γ10 (Δισκοβολία)
• Κυριακίδου Στυλιάνα  Α4.1 (Σφαιροβολία)

2η Θέση
• Ενταφιανού Άντρη  Α5 (Άλμα εις μήκος)
• Λιμαντζάκης Εμμανουήλ  Α4.2 (2000μ με φυσικά εμπόδια)

3η Θέση
• Κόκκαλης Σταύρος  Β2 (Ακοντισμός)

4η Θέση
• Νικολάου Ευάγγελος  Γ6 (100μ)

6η Θέση
• Γιάγκου Γιώργος  Α2.2 (Ακοντισμός)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΛΥΚΕΙΩΝ
Η ομάδα Πετοσφαίρισης θηλέων κατέκτησε τη τρίτη θέση στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Λευκωσίας. Συμμετείχε με τις πιο κάτω μαθήτριες:
• Εξαδάκτυλου Γεωργία  Γ3
• Κόσιη Φίλιππα  Γ5
• Παπαθανασίου Μαρία  Β5
• Χριστοδούλου Θεοδώρα  Β2
• Παλλήκαρου Παναγιώτα  Β6
• Μποζιάνου Μπιάνκα Άνδρεα  Α2.2
• Μέσιου Στέφανη  Α1.1
• Μαραγκού Έλενα  Α1.1
• Νικολαϊδου Βιολέττα  Α2.1
• Κωνσταντίνου Γεωργία  Α2.1
• Τουτόρικα Χριστίνα  Α1.2
• Δαμιανού Γεωργία  Β5
• Ζαντήρα Κυριακή  Α2.1
• Χρίστου Λουκία  Β6
Η ομάδα Πετοσφαίρισης αρρένων κατέκτησε τη τέταρτη θέση στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Λευκωσίας. Συμμετείχε με τους πιο κάτω μαθητές:
• Ψαράς Στυλιανός  Β2
• Ζαμανής Ανδρέας   Γ5
• Μπουρίςς Χρίστος  Γ10
• Χριστοδούλου Μιχαήλ  Γ9
• Γιατσίδης Γιώργος  Γ6
• Κόκκαλη Σταύρος  Β2
• Μιχαήλ Αλέξανδρος  Γ6
• Δημητρίου Θωμάς  Α2.3
• Κουλούμης Μιχάλης  Α2.2
• Λαζάρου Νικόλας  Α3.1
• Σουρουπής Μάριος  Α2.4
• Αδάμου Σταύρος  Α4.1
• Χατζημιχαήλ Αλέξανδρος  Β5
• Μιχαήλ Χρυσοβαλάντης  Α4.3

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΙ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ
Στις 4 Δεκεμβρίου 2015 το σχολείο μας μαζί με το Γυμνάσιο Διανέλλου και Θεοδότου διοργάνωσαν τους Περιφερειακούς αγώνες σε ανώμαλο έδαφος στη πίστα του Περιφερειακού Λυκείου Παλιομετόχου Μιχαήλ Κουτσόφτα και Ανδρέα Παναγίδη Το σχολείο μας κατέλαβε την 6η θέση στο ομαδικό αρρένων με το μαθητή του σχολείου μας Λιμαντζάκη Εμμανουήλ του Α να καταλαμβάνει τη τιμητική 14η θέση. Το σχολείο μας συμμετείχε με τους πιο κάτω αθλητές.
• Λιμαντζάκης Εμμανουήλ  Α4.2
• Ζαχαριάδης Φιλόθεος  Β6
• Νικολάου Ευάγγελος Γ6
• Αχιλλέως Σπυρίδων Β1
• Πλάτωνος Μιχάλης  Α4.1
• Βιολάρης Νικόλας  Β4
 

Σχολική Χρονιά 2014 - 2015

29η Παγκύπρια Ολυμπιάδα Φυσικής

1η Θέση: Πελεκάνος Άγγελος - Β02

16η Κυπριακή Μαθηματική Ολυμπιάδα 2015

Χάλκινο Μετάλλιο: Αναστασίου Μαρία - Α08

23ος Παγκύπριος Διαγωνισμός Πληροφορικής

Α' Γύρος - 1ος : Πελεκάνος 'Αγγελος - Β02

Β' Γύρος - 1ος: Πελεκάνος 'Αγγελος - Β02

Γ' Γύρος - 1ος: Πελεκάνος 'Αγγελος - Β02

Δ' Γύρος - 1ος: Πελεκάνος 'Αγγελος - Β02

*Οι 4 πρώτοι από τον Γ' Γύρο καλούνται να εκπροσωπήσουν την Κύπρο στην 27η Παγκόσμια Ολυμπιάδα Πληροφορικής (ΙΟΙ) που θα διεξαχθεί στο Καζακστάν.
*Οι 4 πρώτοι από τον Δ' Γύρο καλούνται να εκπροσωπήσουν την Κύπρο στην 23η Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής (ΒΟΙ) που θα διεξαχθεί στην Βουλγαρία.

Διαγωνισμός Ιδρύματος Προώθησης Έρευνας "Τεχνολογία και Καινοτομία στην Εκπαίδευση 2015"

2ος Έπαινος - Θέμα: Αυτοματοποιημένο Ψηφιακό Αναλόγιο

Ιωάννου Μηνάς, Πελεκάνος Άγγελος, Στυλιανού Νικόλας, Τσούπας Γιάννης

Συντονιστής: Φαλάς Αναστάσιος Β.Δ. Πληροφορικής

Διαγωνισμός "Έρευνα από Μαθητές" Πανεπιστημίου Λευκωσίας

1ο Βραβείο - Θέμα: Σχολικός Εκφοβισμός

Η έρευνα πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας μέσα από ερωτηματολόγιο που απαντήθηκε από όλα τα παιδιά της Α' τάξης.

Ιακώβου Χριστίνα - Β04, Κάππα Φλωρεντία - Β04, Μοσφιλιώτη Κυριακή - Β04, Ολυμπίου Αναστασία - Β04, Παπαδιομήδους Μάριος - Β01, Χριστοφή Μαρία - Β04.

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Παναγή Καλλιόπη, Φιλόλογος

2ο Βραβείο - Θέμα: Ποιοτική έρευνα με σκοπό την εις βάθος διερεύνηση των απόψεων και εμπειριών μαθητών και καθηγητών του Λυκείου Ιδαλίου για τους παράγοντες που επηρεάζουν τους νέους στην επιλογή επαγγέλματος.

Γεωργιάδη Χρύσα - Γ04, Βασιλείου Χριστιάνα - Γ05, Μιχαήλ Σταυρούλα - Γ05, Χατζηκυριάκου Κωνσταντίνα - Γ09, Καμπούρη Στέφανη - Γ10, Συμεού Έλενα - Γ08.

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Λοβαρή Χριστίνα, Φιλόλογος

3ο βραβείο - Θέμα: "Οδοιπορικό" Τέσσερα θρησκευτικά μηνμεία, τέσσερις πολιτιστικοί σταθμοί

Χατζηστεφάνου Δημητριάνα - Β03, Κωνσταντίνου Ξένια - Β03, Ιακώβου Γαλάτια - Β07, Νικολαΐδου Αντωνία - Β07, Παπάκη Ελισάβετ - Β06, Ηλία Στυλιανός - Β06, Πελεκάνος Άγγελος - Β02.

Οι μαθητές είχαν την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών: Αριστοφάνους Μαρία Β.Δ., Τζίτζου Ελένη Β.Δ., Αρχιμανδρίτη Ιωαννίδη Γρηγόριος, Κτίστη Κυραική, Σοφοκλέους Γιώργος, Ολυμπίου Ελένη, Σχοινόπουλος Παράσχος, Χρυσοστόμου Azucena.

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΛΥΚΕΙΟΥ ΙΔΑΛΙΟΥ 2014-2015

ΣΤΙΒΟΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ ΛΥΚΕΙΩΝ

Το σχολείο μας συμμετείχε  στις 12-13 Μαρτίου 2015 στο Γ.Σ.Π με ομάδα αθλητών και αθλητριών στους  63ους Περιφερειακούς  Αγώνες  Στίβου Λυκείων Λευκωσίας και κατέλαβε τις πιο κάτω θέσεις.

1η Θέση:

ΑΝΔΡΕΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Γ9  στα 100μ. εμπόδια
ΡΑΦΑΗΛ ΡΑΦΑΕΛΛΑ Α3  στη Δισκοβολία

2η Θέση

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΑΝΤΡΙΑ Α7 στη Σφαιροβολία
ΑΝΔΡΕΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Γ1 στον Ακοντισμό

3η Θέση

ΓΙΑΓΚΟΥ ΕΛΕΝΗ Β7 στη Δισκοβολία

4η Θέση

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Β5 στα 100μ. (πρόκριση με χρόνο στους Παγκύπριους)
ΓΙΑΓΚΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ  Α5 στον Ακοντισμό

5η Θέση

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Α3 στα 100μ.

6η Θέση

ΜΙΧΑΗΛ ΣΤΑΥΡΟΥΛΛΑ Γ5 στη Σφαιροβολία

8η Θέση

ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ ΚΥΠΡΟΣ Α8 στο Άλμα σε Μήκος

Η ομάδα στίβου θηλέων κατέλαβε την 5η  θέση στην ομαδική βαθμολογία των αγώνων.

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ ΣΤΙΒΟΥ ΣΤΟ ΕΠΤΑΘΛΟ

3Η Θέση: ΜΑΤΘΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ  Γ4 

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ ΛΥΚΕΙΩΝ 21 Απριλίου 2015

3Η Θέση: ΡΑΦΑΗΛ ΡΑΦΑΕΛΛΑ Α3  στη Δισκοβολία

6η Θέση:

ΓΙΑΓΚΟΥ ΕΛΕΝΗ Β7 στη Δισκοβολία
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Β5 στα 100 μέτρα

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΘΗΛΕΩΝ

Η ομάδα πετοσφαίρισης θηλέων κατέλαβε τη
2η θέση στο Περιφερειακό πρωτάθλημα αθλοπαιδιών Λευκωσίας και την
4η θέση στο Παγκύπριο πρωτάθλημα.

Εξαδάκτυλου Φαίδρα Γ6, Σολομώντος Χριστιάνα Γ7, Ζαβού Αθηνά Γ7, Βαλιαντή Χαρά Γ2, Εξαδάκτυλου Γεωργία Β3, Κόσιη Φιλίππα Β3, Παπαθανασίου Μαρία Α8, Χριστοδούλου Θεοδώρα Α8, Παλλήκαρου Παναγιώτα Α4, Ηλιάδου Γεωργία Β2, Κανάρη Ζήνα Β2, Κωνσταντίνου Στυλιάνα Β2, Στασίνου Μαρία Β2.

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΡΡΕΝΩΝ

Η ομάδα πετοσφαίρισης αρρένων κατέλαβε την
4η θέση στο Περιφερειακό πρωτάθλημα αθλοπαιδιών Λευκωσίας.
Χαριδήμου Στέφανος Γ4, Εγγλέζου Μάριος Γ7, Ψαράς Θεοδόσης Γ3, Ανδρέου Δημήτρης Γ1, Σοφοκλέους Ανδρέας Γ3, Πολυδώρου Κλείτος Γ1, Χαραλάμπους Χρίστος Γ2, Λουκά Αριστόδημος Γ7, Μπουρής Χρίστος Β6, Ζαμανής Ανδρέας Β7, Ψαράς Στυλιανός Α1, Κόκκαλης Σταύρος Α5, Κουκουμάς Χρυσόστομος Α6.

ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΑΛΗΣ

Ο ΛΟΥΚΑ ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ  Γ7 κατέλαβε στο άθλημα της Πάλης:

1η θέση στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Εφήβων στην κατηγορία 60 kg
1η θέση στο Παγκύπριο Κύπελλο Παίδων στην κατηγορία 65 kg
3η θέση στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Ανδρών στην κατηγορία των 65 kg.
 

11η Λογιστική Ολυμπιάδα - Παγκύπρια Ένωση Καθηγητών Οικονομικών Μαθημάτων

Παναγίδου Παναγιώτα - Γ02 - Έπαινος (Επίπεδο ΙΙ)

Αναστασίου Μαρία - Α08 - Τιμητικό Δίπλωμα (Επίπεδο Ι)

Διαγωνισμός Cyta για τις εργασίες μαθητριών στο Οικολογικό Πρόγαμμα "Νέοι Δημοσιογράφοι Για το Περιβάλλον"

Συγγραφή  άρθρου "Αναβρασμός Επικρατεί σε Χωριά της Κύπρου Λόγω Ακατάλληλου Νερού"

Αλίκη Χριστοδούλου - Α04, Ματαλίνα Χαλίτσκι - Α04 - Έπαινος

Διαγωνισμός διασκευής-δραματοποίησης στίχων του ποιητή Κώστα Μόντη

Χρυστάλλα Μανώλη - Γ02 - 3ο Βραβείο

Διαγωνισμός "Κύπρος 1974-2014: Δεν ξεχνώ, Διακδικώ, Δημιουργώ" - Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα

Χαρίτων Λοΐζου - Γ05 - Δεύτερο Βραβείο, με το ποίημα "Τη Εικοστή Εβδόμου, εν Νήσω Κύπρω"

Α' Γύρος 23ου Παγκύπριου Μαθητικού Διαγωνισμού Πληροφορικής και Ηλεκτρονικών Υπολογιστών

Πελεκάνος Άγγελος Παναγιώτη - Β02 - 1ο Βραβείο

Παγκύπριος Διαγωνισμός Μαθηματικών - 6/12/2014

Πελεκάνος Άγγελος Παναγιώτη - Β02 - 1ο Βραβείο

Παγκύπριοι Αγώνες Κυπέλλου Ελευθέρας Πάλης 2014

Λουκά Αριστόδημος - Γ07 - 1η θέση - Ελευθέρα Πάλη (65kg)

6ος Παγκύπριος Διαγωνισμός Σύνθεσης Τραγουδιού «Μάριος Τόκας» (Διοργανωτής: Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού)

Β ́ Βραβείο στον Επαρχιακό Διαγωνισμό Λευκωσίας (Κατηγορία Λυκείων) με το τραγούδι «Ματιές (Ανεμώνα)» σε μουσική σύνθεση Ελένης Ηλία (Γ4) και στίχους Ευαγόρα Παλληκαρίδη

Έλαβαν Μέρος:

Χαριάνθη Θεοχάρη (Γ6), τραγούδι

Χρυστάλλα Μανώλη (Γ2), τραγούδι

Χρύσω Πιτσιάκα (Γ4), τραγούδι

Σέβη Περρή (Γ6), τραγούδι

Νικόλας Κουζαπάς (Γ2), τραγούδι και ηλεκτροακουστική κιθάρα

Μιχάλης Κωνσταντίνου (Γ5), ηλεκτρικό μπάσο

Ελένη Ηλία (Γ4), πιάνο

Κωνσταντίνος Ναθαναήλ (Γ4), ντραμς

Καθηγητές Μουσικής: Ιωάννου Μάριος  Β.Δ.Α', Μιλτιάδου Μαρίνα

Επαρχιακός Διαγωνισμός Μαθηματικών ΚΥΜΕ 2014-2015 - 8/11/2014 - Επαρχία Λευκωσίας

Α' Λυκείου

Σάββα Δημήτρης Σάββα - Α06 - Έπαινος

Β' Λυκείου

Πελεκάνος Άγγελος Παναγιώτη - Β02 - Πρώτο Βραβείο

Καπετάνιος Αντώνης Γιώργου - Β02 - Έπαινος

Πιττάκαρα Μιχαήλ Άγγελος Δημήτρη - Β01 - Έπαινος

Γ' Λυκείου

Παναγίδου Παναγιώτα Χρίστου - Γ02 - Έπαινος